Genel

Doğanın Etkisini Evinizde Yaşatın

Doğanın etkisini evinizde yaşatın

İçimizdeki doğa ve yeşil aşkı hepimizin malumu…

Özellikle şehir hayatının kaosunu düşündüğümüz de bahçeli evde oturanların çok şanslı olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz.

Evlerimizi her ne kadar farklı üsluplarda tasarlasak da tüm mekânlara uyum sağlayarak doğayı hissetmemizi sağlayacak bir çözüm var: Yeşil bitkiler!

İster şehirde yaşayın, ister şehirden uzakta bir beldede. Büyük yapraklı yeşil bitkiler ile yaşam alanlarınızda farklılığı yakalayabilir, doğayı her an hissedebilirsiniz. Evlerinizde ya da ofislerinizde doğayı yaşatacak köşeler oluşturmak için en kolay çözüm ise büyük yapraklı yeşil bitkiler olacak.

Doğru bir bitki seçimiyle, kendi kişiliğinize uygun bir ev görünümü yaratarak en çok bulunduğunuz ortamda daha rahat hissedebilirsiniz. Örneğin beyaz ağırlıklı bir ortama sahipseniz, birkaç bitki dokunuşlarıyla bu alanı daha canlı gösterirken, güven ve huzuru ortamını yaratmış olacaksınız. Bitkiler aynı zamanda ortamın akustik kontrolünü sağlayarak, gürültüyü filtre eder ve parlamayla birlikte gereksiz yansımayı önlerler. Bulunduğu ortamda ışığı da kontrol altına almaları evinizi bitkiler ile dekore etmek için oldukça geçerli bir sebep daha yaratıyor.

Bitkileri sadece sehpa üstlerinde değil koridorlarda duvarlarda hatta tavandan sarkıtarak bile kullanabilirsiniz.

Mekanlar da gerçek ahşap kullanarak, hem doğal bir görünüm sağlar hem de doğanın huzurunu evinize yansıtmış olursunuz. Objelerde, yastık kumaşlarında bitkilerin yeşil tonlarını ve denizin mavisini kullanarak daha huzurlu ve dinlendirici bir etki oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra saksı çiçekleri salonunuzda doğal bir görünüm sağlamanıza yardımcı olur. Kumaş kullanımında da keten tercih edilebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir